Dnes je štvrtok 25. júl 2024, 21:57  |  Meniny má Jakub (aj v ČR)  |  Zajtra má Anna, Hana, v ČR Anna ENGLISH
vlajka XX. zimné olympijské hry v Turíne
15. - 26. február 2006
Základná časť
Play off
Štatistiky
Zostavy
Úvod
Boj o olympijské zlato v hokeji na olympiáde v Turíne  
maskot

Národná hokejová liga a väčšina hokejových líg v Európe sa prerušia a hokejovým centrom sa na 12 dní stane Turín. Najväčšie hokejové hviezdy prídu reprezentovať svoje krajiny a bojovať o olympijské medaily. Slovensko sa teší na olympiádu obzvlášť, pretože po predchádzajúcich dvoch obrovských sklamaniach na olympijských hrách v Nagane a Salt Lake City budeme konečne hrať hlavný turnaj.


Štadióny
Palasport Olimpico, Turín  
Palasport

Nový štadión leží priamo pri historickom Stadio Comunale v severnej časti Turína v oblasti Santa Rita. Nehrdzavejúci oceľový exteriér je prerušovaný sériou úzkych horizontálnych okien, ktoré prinášajú prirodzené svetlo do arény. Počas hier budú okná zakryté, aby boli vytvorené optimálne podmineky pre profesionálny hokej. Rozmery ľadovej plochy sú 30 x 60 metrov a strecha sa nachádza vo výške 90 metrov. Palasport sa pýši maximálnou kapacitou 12 332 divákov. Hokejisti budú mať tiež prístup k druhej tréningovej hracej ploche.

Tento štadión, navrhnutý tokyjským architektom Aratom Isozakim, bol dokončený v novembri 2005 s rozpočtom vyšším ako 125 miliónov dolárov.


Torino Esposizioni, Turín  
Esposizioni

Torino Esposizioni bude hostiť hokejový turnaj spolu so štadiónom Torino Olimpico. Na štadióne, ktorý navrhol Pier Luigi Nervi, sa bežne konajú priateľské zápasy, no počas hier bude slúžiť pôvodnému účelu zimných olympijských hier.

Ľadová plocha je veľká 180 x 68 metrov. Poskytuje kapacitu pre 4 320 hokejových fanúšikov. Športovci majú prístup aj k samostatnej tréningovej hracej ploche. Štadión prešiel rekonštrukciou v sepmtembri 2001 s rozpočtom okolo 15 miliónov amerických dolárov.


Vyhľadávanie
na tejto stránke
na webe


Copyright © 2002-24 Flexi Systems. Info. Time 0.003 s