Dnes je pondelok 22. júl 2024, 12:19  |  Meniny má Magdaléna (aj v ČR)  |  Zajtra má Oľga, v ČR Libor ENGLISH
vlajka 65. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Nemecku
28. apríl - 13. máj 2001  [ Norimberg:Kolín:Hannover ]
Základná časť
Kvalifikačná časť
Play off
Štatistiky
Zostavy
Ohlasy tlače, trénerov a hráčov
Ohlasy po štvrťfinálovom zápase Česko - Slovensko  

Sport:"Federálne zákonitosti zostali v platnosti" - Bezchybná hra v defenzíve a skvelý gólman Hnilička boli základom úspešného vykročenia českého tímu k medailovým brehom. Zverenci trénera Augustu využili z veľkého počtu šancí len dve, súperovi ale nedovolili žiadnu odpoveď.

MF Dnes: "Po šiesty raz sa českí reprezentanti stretli na MS so Slovákmi a zase vyhrali" - Hokejová reprezentácia ďalej prechádza bez ujmy majstrovstvami sveta. Prechod cez slovenský front síce bolel a dráždil nervy, ale mužstvo zvládlo štvrťfinále s noblesou šampiónov. Keby nepremárnilo slušnú porciu nájazdov, mohlo súpera v Hannoveri poraziť najmenej 5:0. Tradičná hokejová slabina, brankár, znovu podrazila Slovensku nohy."

Blesk: "Tak opäť o medaily" - Vo vypätom derby vyhral pokojnejší tím. Malý braček opäť nestačil. Českí hokejisti zničili vo štvrťfinále majstrovstiev sveta suseda zo Slovenska, odstrelili ho 2:0 a siedmykrát po sebe sú v semifinále."

Lidové noviny: "Majstri sveta poslali Slovákov domov" - Českí reprezentanti vyhrali vo štvrťfinále i vďaka hrubej chybe brankára Lašáka. O šancu hrať v závere power play sa Slováci pripravili vlastnou nedisciplinovanosťou.

Moravské Slovo: "Výhra nad Slovákmi priviala semifinále" - V takmer prázdnej hale začali českí hokejisti zápas v pekelnom tempe. K prebudeniu súpera po inkasovanom úvodnom góle možno napomohli aj posmešné poznámky na Lašákovu adresu.

hokej.cz: "Česi provokovali Lašáka úspešne" - Český tím neporušil tradíciu, po šiesty raz zdolal Slovákov vo vzájomnom stretnutí na MS a víťazstvom 2:0 si otvoril cestu do semifinále. Obhajcovia majstrovského titulu prevýšili svojho súpera vo všetkých smeroch a za to, že vyhrali iba o dva góly môžu Slováci ďakovať len brankárovi Lašákovi, ktorý síce v úvode pustil nešťastný gól, ale potom vychytal niekoľko českých brejkov.


Vyhľadávanie
na tejto stránke
na webe


Copyright © 2002-24 Flexi Systems. Info. Time 0.002 s